Najnowszy teledysk słynnego na całym świecie, a pochodzącego z Chorwacji duetu wiolonczelistów "2CELLOS" nagrany został na plaży "Zlatni rat". Tym razem Stjepan Hauser i Luka Šulić do obróbki wzięli słynny utwór Vangelis: "Chariotts of fire". Jak prezentują się dźwięki wiolonczelistów w otoczeniu słynnej plaży i pięknej natury miasta Bol i okolicy, do posłuchania i obejrzenia w poniższym video.

Co roku w okresie od lipca do końca września w każdą środę w Bol organizowane są "Bolskie nocy letnie". W centrum miasteczka od rana ustawiane są stoły, budki (z jedzeniem, piciem, pamiątkami itp.), grile, scena... Już od 20:00 zaczyna sie impreza. Na stoiskach i budkach można posmakować różne lokalne dania (smażone i pieczone lignje, różnego rodzaju ryby, pieczoną jagnięcinę, domowe wina, likiery, ciasta, torty i inne smakołyki...). Również, tego dnia w centrum miasteczka jest muzyka na żywo. Każdego razu gra inny zespół muzyczny, bardziej lub mniej znany ale zawsze lokalny.

Uczestnicy 17. rajdu rowerowego "Dalmacija tour" trzeci etap zakończyli w czwartek 07.04.2016 w miasteczku Bol. Rajd organizowany jest przez Związek rowerzystów Słowenii oraz Związku sportowego Bam-Bi i uczestniczy w nim 70 rowerzystów oraz wsparcie techniczne. Rajd liczy 5 różnych etapów w których to rowerzyści pokonują 627 km tras wzdłuż chorwackiego wybrzeża. Uczestnikami rajdu są osoby w różnym wieku oraz wykonujące różne zawody ale łączy ich miłość do jazdy na rowerze oraz Dalmacji. 

Plaża Zlatni rat pod wpływem wiatrów wiejących z zachodu (bura, tramontana) zmieniła swój kształt a konkretnie sam wierzchołek plaży skierował się w stronę miasta. Dla nas, mieszkańców Bola fakt, że Zlatni rat zmienia swój kształt parę razy w roku nie jest niczym nowym ale za każdym razem zachwyca i zaskakuje :)

Zapraszamy do obejrzenia filmiku nagranego w dn. 08.01.2016r.

 

Kino, oczywista oczywistość. Jedna z pierwszych myśli gdy się zastanawiamy gdzie się wybrać w piątkowy wieczór. Tak jest w dużym mieście. W miasteczku Bol, kino nie wiadomo czemu ale schodzi na dalszy plan. Może to dlatego, że w miasteczku Bol jest sporo knajp, restauracji, jachtów i klimat trochę zniechęcający do siedzenia i gapienia się w płótno. Jednak nic bardziej mylnego. Zachęcamy do wybrania się choćby na jeden film do kina w Bol. Wszyscy przyzwyczajeni do Multiplexów, Cinemacity, galerii hadlowych, kin 5D, 7D i innych cudów, naszym zdaniem będą mile zaskoczeni :-) Powodów jest kilka: