Uczestnicy 17. rajdu rowerowego "Dalmacija tour" trzeci etap zakończyli w czwartek 07.04.2016 w miasteczku Bol. Rajd organizowany jest przez Związek rowerzystów Słowenii oraz Związku sportowego Bam-Bi i uczestniczy w nim 70 rowerzystów oraz wsparcie techniczne. Rajd liczy 5 różnych etapów w których to rowerzyści pokonują 627 km tras wzdłuż chorwackiego wybrzeża. Uczestnikami rajdu są osoby w różnym wieku oraz wykonujące różne zawody ale łączy ich miłość do jazdy na rowerze oraz Dalmacji. 

W 3. etapie rowerzyści pokonali szlaki i drogi Dalmatyńskiej Zagóry (Dalmatinska Zagora) aż do Splitu, gdzie po przepłynięciu promem kontynuowali swój rajd na wyspie Brač. Trasa przebiegała od miejscowości Supetar poprzez Vidovą Górę do miasteczka Bol. Warto wspomnieć, że trasa ta liczy prawie 50km, bardzo wymagającej i krętej drogi. Dziś (08.04.2016) rusza kolejny etap po wyspie i dalej już po przepłynięciu promem do Splitu, wybrzeżem w stronę wyspy Pag, gdzie odbędzie się końcowy etap rajdu.

Poniżej zamieszczamy krótki film:

 

 
Dalmacija Tour

Dalmacija Tour - April 2016.

Opublikowany przez Bol - SymBol of the Adriatic na 7 kwietnia 2016

Plaża Zlatni rat pod wpływem wiatrów wiejących z zachodu (bura, tramontana) zmieniła swój kształt a konkretnie sam wierzchołek plaży skierował się w stronę miasta. Dla nas, mieszkańców Bola fakt, że Zlatni rat zmienia swój kształt parę razy w roku nie jest niczym nowym ale za każdym razem zachwyca i zaskakuje :)

Zapraszamy do obejrzenia filmiku nagranego w dn. 08.01.2016r.

 

Kino, oczywista oczywistość. Jedna z pierwszych myśli gdy się zastanawiamy gdzie się wybrać w piątkowy wieczór. Tak jest w dużym mieście. W miasteczku Bol, kino nie wiadomo czemu ale schodzi na dalszy plan. Może to dlatego, że w miasteczku Bol jest sporo knajp, restauracji, jachtów i klimat trochę zniechęcający do siedzenia i gapienia się w płótno. Jednak nic bardziej mylnego. Zachęcamy do wybrania się choćby na jeden film do kina w Bol. Wszyscy przyzwyczajeni do Multiplexów, Cinemacity, galerii hadlowych, kin 5D, 7D i innych cudów, naszym zdaniem będą mile zaskoczeni :-) Powodów jest kilka:

W tegorocznym wyboru European best destination, w kategorii najatrakcyjniejsze plaże na starym kontynencie, Chorwacja ma brąz! Plaża Zlatni rat, duma miejscowości Bol i wyspy Bracz, najbardziej rozpoznawalna Chorwacka plaża, zajmuje 3. miejsce w Top 15, pozostawiając w tyle wybrzeża takich krajów jak: Grecja, Włochy, Portugalia, Czarnogóra...

Od 17.06.2015 uruchomiona została autobusowa linia sezonowa na relacji Bol - Zagrzeb - Bol