Bol oferuje wiele atrakcji dla osób pragnących rozrywki. Poniżej przedstawiamy parę pomysłów na aktywne spędzenie czasu w Bolu.

 

Windsurfing / Kitesurfing

usytuowanie Bola na południu wyspy oraz wiejący równo z północnego zachodu Maestral (Mistral o prędkości 15 - 25 węzłów) to warunki idealne dla uprawiania windsurfingu, kitesurfingu oraz żeglarstwa. W Bolu znajduje sie kilka szkół windsurfingowych w których początkujący mogą nauczyć sie tego sportu od podstaw. Dla bardziej doświadczonych szkoły oferują również wynajem sprzętu jak i przechowywalnie własnego. Nasz dom znajduje się 50m od morza i najbliższej plaży. Jest to bardzo wygodne dla osób które nie rozstają się ze sprzętem i codziennie zanoszą go do wody skąd startują.

 

Nurkowanie

Na plażach Borak i Potočine, znajdują się szkoły nurkowania. Oferują one wiele kursów zarówno dla początkujących nurków jak i dla już doświadczonych. W szkołach można również zdobyć certyfikaty (Padi itd.) uprawniające do samodzielnego nurkowania i wypożyczania sprzętu nie tylko w Chorwacji ale i na całym świecie.

 

Sporty wodne

wielbiciele sportów motorowodnych również nie powinni być zawiedzieni. Na plażach Zlatni rat oraz Potocine, można wykupić przejażdżkę na nartach wodnych, bananie, dmuchanych kółkach, spadochronie i wszelkich innych wynalazkach które można podpiąć do motorówki.

 

Tenis

W miasteczku, nieopodal plaży Zlatni Rat, znajduje się ponad 26 kortów tenisowych z nawierzchnią z mączki ceglanej. Cena wynajęcia kortu to ok 14 Euro za godzinę. W kompleksie znajduje się również kawiarnia oraz sklep ze sprzętem tenisowym. Organizowane są również szkoły gry. W latach 1991-2003 na terenach co roku wiosną odbywał się turniej WTA "Bol Ladies Open" na którym m.in. grały Anna Kurnikova, Amelie Mauresmo, Arantxa Sanchez, Wenus Williams, Iva Majoli i wiele innych znanych tenisistek. Po wieloletniej przerwie, we wrześniu 2014 roku w Bolu odegrał się kolejny wielki turniej ITF PRO dla młodych tenisistek i tenisistów. Turniej ten będzie kontynuowany.

 

Rowery

na całej wyspie można znaleźć drogi i ścieżki na których można poruszać się rowerem. Bol i cała wyspa oferują wiele atrakcyjnych tras dla lubiących przygodę rowerową. 

 

Proponujemy parę ciekawych tras rowerowych:

  • Bol - Zlatni rat - Murvica -  Farska - Vidova gora - Bol
  • Sumartin - Selca - Novo Selo - Sumartin
  • Bol - Gornji Humac - Vidova Gora - Blaca - Bol

 

Proponowane przez władze wyspy trasy rowerowe możecie Państwo obejrzeć tu: mapa rowerowa . Rowery górskie dla dorosłych i dzieci można też wynająć w pobliższych centrach sportowych.

 

Dla najmłodszych

Dzieci też znajdą coś dla siebie. Prócz zabawy w morzu i na plaży, przed plażą Borak znajduje się mały park rozrywki dla dzieci i młodzieży (zamki dmuchane, bungee trampolina, trampolina sprężynowa oraz inne tego typu atrakcje). W ogrodzonym bojami terenie wodnym na plaży Zlatni rat od dwóch lat znajduje się spory dmuchany park wodny.

 

Imprezy, święta

W każdy czwartek lipca oraz sierpnia, organizowane są "Wieczory rybackie" gdzie można spróbować lokalnych specjałów, napić się piwa i wina, potańczyć przy muzyce na żywo w porcie... Jeśli będziecie w Bolu w pierwszym tygodniu sierpnia, będziecie mieli okazje zobaczyć jak świętujemy z okazji dnia miasta (5. sierpnia). W drugiej połowie września organizowany jest co roku letni karnawał, a podczas całego lata organizowane są różnorodne imprezy kulturalne i rozrywkowe. W Bolu trudno o nudę ;-)