Jak zwiedzać?

Wyspę można zwiedzić w różne sposoby. Pieszo, rowerem, motocyklem, samochodem, statkiem a nawet samolotem 🙂

Pieszo

Pieszo można np. wybrać się starą ścieżką z Bola na Vidovą Górę. Jest to dość ambitna droga do pokonania. Żeby wejść trzeba około dwóch i pół godzin. Zejście z powrotem niestety nie zajmuje mniej czasu. Jest to uwarunkowana przede wszystkim dość trudnym i wymagającym terenem.

Rowerem

Pieszo lub rowerem można wybrać się do pobliskiej miejscowości Murvica. Jest ona oddalona od nas 5km na zachód. Jest to dobra trasa dla lubiących aktywny tryb życia ale nie będących w świetnej kondycji sportowej. Z trasy rozpościera się piękny widok na Zlatni rat oraz wyspę Hvar. Za miasteczkiem Murvica, trwają prace nad zrobieniem drogi asfaltowej do miasteczka Milna. Ze względu na trudność terenu (skały, kamienie) jeszcze nie połączono tych dwóch miejscowości a drogę tę cenią sobie zapaleńcy off-roadowi, bo jest on naprawdę wymagająca.

Wyspa oferuje wiele ścieżek i tras rowerowych o różnych stopniach trudności. Tutaj można podejrzeć mapę ścieżek rowerowych na wyspie Brač.

Samochodem

Dojechać można do wszystkich miejscowości na wyspie oraz m.in. na Vidową Górę. Można też dojechać do miejsca gdzie zaczyna się ścieżka do pustyni Blaca. Ścieżka do przejścia jest tylko pieszo i zejście zajmuje ponad godzinę, ale naszym zdaniem warto choć raz tam zawitać. Do pustyni Blaca można też dopłynąć statkiem wycieczkowym. Jest to łatwiejsza i wygodniejsza droga a wyspa od strony morza prezentuje się bardzo ładnie i okazale.

W okresie letnim na lotnisku Brač – znajdującym się 10km od Bol, organizowane są przeloty widokowe. W zależności od posiadanego budżetu, z lotu ptaka można zwiedzić wyspę Brač, Hvar jak i rozejrzeć się dalej na zachód w stronę parku narodowego “Kornati” lub południowy-wschód do Dubrovnika.