Rozrywka i sport

Bol oferuje wiele atrakcji dla osób pragnących rozrywki. Poniżej przedstawiamy parę pomysłów na aktywne spędzenie czasu w Bolu.

Windsurfing / Kitesurfing

Usytuowanie Bola na południu wyspy oraz wiejący równo z północnego zachodu Maestral (Mistral o prędkości 15 – 25 węzłów) to warunki idealne dla uprawiania windsurfingu, kitesurfingu oraz żeglarstwa. W Bolu znajduje się kilka szkół windsurfingowych w których początkujący mogą nauczyć sie tego sportu od podstaw. Dla bardziej doświadczonych szkoły oferują również wynajem sprzętu jak i przechowywanie własnego. Nasz dom znajduje się 50m od morza i najbliższej plaży. Jest to bardzo wygodne dla osób które nie rozstają się ze sprzętem i codziennie zanoszą go do wody skąd startują.

Nurkowanie

Na plażach Borak i Potočine, znajdują się szkoły nurkowania. Oferują one wiele kursów zarówno dla początkujących nurków jak i dla już doświadczonych. W szkołach można również zdobyć certyfikaty (Padi itd.) uprawniające do samodzielnego nurkowania i wypożyczania sprzętu nie tylko w Chorwacji ale i na całym świecie.

Tenis

W miasteczku, nieopodal plaży Zlatni Rat, znajduje się ponad 26 kortów tenisowych z nawierzchnią z mączki ceglanej. Cena wynajęcia kortu to ok 14 Euro za godzinę. W kompleksie znajduje się również kawiarnia oraz sklep ze sprzętem tenisowym. Organizowane są również szkoły gry. W latach 1991-2003 na terenach co roku wiosną odbywał się turniej WTA “Bol Ladies Open” na którym m.in. grały Anna Kurnikova, Amelie Mauresmo, Arantxa Sanchez, Wenus Williams, Iva Majoli i wiele innych znanych tenisistek. Po wieloletniej przerwie, od września 2014 roku w Bolu rozgrywany jest znów turniej ITF PRO dla młodych tenisistek i tenisistów.

Rowery

Na całej wyspie można znaleźć drogi i ścieżki po których można poruszać się rowerem. Bol i cała wyspa oferuje wiele atrakcyjnych tras dla lubiących przygodę rowerową. Proponujemy kilka ciekawych tras rowerowych:

  • Bol – Zlatni rat – Murvica – Farska – Vidova gora – Bol
  • Sumartin – Selca – Novo Selo – Sumartin
  • Bol – Gornji Humac – Vidova Gora – Blaca – Bol

Proponowane przez władze wyspy trasy rowerowe możecie Państwo obejrzeć tu: mapa rowerowa . Rowery górskie dla dorosłych i dzieci można też wynająć w pobliższych centrach sportowych.

Dla najmłodszych

Dzieci też znajdą coś dla siebie, prócz zabawy w morzu i na plaży. Przed plażą Borak znajduje się mały park rozrywki dla dzieci i młodzieży (zamki dmuchane, bungee trampolina, trampolina sprężynowa oraz inne tego typu atrakcje). W ogrodzonym bojami terenie wodnym na plaży Zlatni rat od dwóch lat znajduje się spory dmuchany park wodny.