Plaże

Bol przede wszystkim kojarzy się z słynną plażą Zlatni rat, jednak nie jest to jedyna plaża. Bol jest miasteczkiem z największą liczbą plaż na wyspie. Poniżej krótki ich opis wraz ze zdjęciami.

Plaża najbliżej domu

Zaczynamy od plaży znajdującej się najbliżej nas. Położona jest ona zaledwie 50m od domu, tuż pod promenadą. Plaża nie jest duża, można na niej w sezonie wypożyczyć leżak i parasol. Są dwie restauracje, w których można zamówić kawę, herbatę, zimne napoje, piwo, lody, etc. Bliskość domu i apartamentów to największy atut plaży, co najbardziej cenią sobie rodziny z małymi dziećmi.

Plaża, ze względu na swój kształt, często nazywana jest Mali Zlatni Rat

Borak

Niewiele dalej, jakieś 200m idąc na zachód w kierunku Zlatnego Ratu, znajduje się plaża Borak. Nazwę swą zawdzięcza hotelowi, który znajduje się nad plażą. Plaża jest nieco większa od tej położonej przy domu. Jest też na niej restauracja gdzie można wypić kawę, zamówić dania z grilla, napoje czy lody. Na Boraku znajduje się również szkoła windsurfingowa oraz szkoła nurkowania. Zejście do wody jest tu łagodne.

Potočine

Spacerując dalej na zachód: za plażą Borak znajduje się plaża Potočine. Na plaży znajdziecie Państwo naturalny cień od sosen, który przede wszystkim docenią rodzice małych dzieci. Tu z dala od słońca z przyjemnością mogą się zdrzemnąć nie tylko niemowlaki. Na plaży również znajdują się szkoły windsurfingu i nurkowania, oraz mały bar schowany w sosnach.

Zlatni Rat

Po przejściu kolejnych 100-150m na zachód dochodzimy do słynnej plaży Zlatni Rat. Wierzymy, że plaży specjalnie przedstawiać nie trzeba – jej zdjęcia pojawiają się w zdecydowanej większości materiałów promujących Chorwację. Plaża jest również często włączana do list najpiękniejszych plaż świata. Zlatni Rat to naturalna plaża, w formie trójkątnego cypla o długości ok. 500m. Wiatry i prądy morskie cały czas zmieniają kształt jej wierzchołka, zaginając go na wschód, na zachód lub tworząc spiralę. Dość gęsty las sosnowy umożliwia schowanie się przed letnim żarem słonecznym. W zalesionym terenie plaży znajduje się też plac zabaw dla dzieci, restauracja, toalety. Na skraju lasu są stoiska z owocami, naleśnikami, lodami oraz bar Auro (z Wifi).

Plaża słynie też z kamyka szczęścia który można znaleźć tylko na tej plaży. Jest to muszelka, wyszlifowana przez morze w taki sposób, że na powstałym okrągłym i cienkim kamyku widać spiralę. Zdjęcie kamyka szczęścia z plaży Zlatni Rat można zobaczyć w naszej galerii. Życzymy szczęścia przy poszukiwaniach! Z naszych apartamentów do plaży Zlatni Rat dojdziecie Państwo w ok. kwadrans.

FKK

Za plażą Zlatni rat znajdują się plaże dla naturystów (FKK). Pierwsza z nich nosi nazwę Paklina. Na plażach tych nie znajdziecie atrakcji w postaci restauracji czy barów. Plaże te ciągną się przez 2-3 km dzikszych nieco terenów. Znajdziecie tam Państwo zarówno większe plaże gdzie kąpie i opala się więcej osób jak i małe, schowane od wzroku gapiów. Niektóre z nich dostępne są tylko od strony morza.

Martinica

Za klasztorem Dominikanów, w spokojnej wschodniej części miasteczka znajduje się osłonięta plaża Martinica. To kameralna plaża z przyjemnym zejściem do wody. Tuż przy plaży znajdziecie Państwo też miejsce, gdzie można się posilić lub schłodzić zimnymi napojami.

Murvica

3,5 km na zachód od plaży Zlatni rat znajduje się mała miejscowość Murvica – stałych mieszkańców jest tu kilkunastu. W miejscowości znajduje się piękna plaża na którą chociaż jeden raz warto się wybrać.