Warto zwiedzić

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /usr/home/flextek/domains/app-marinovic.com/public_html/wp-content/plugins/dante-framework/includes/page-builder/builder/shortcodes/media.php on line 158 Warning: Trying to access array offset on value of type bool in /usr/home/flextek/domains/app-marinovic.com/public_html/wp-content/plugins/dante-framework/includes/page-builder/builder/shortcodes/media.php on line 159

Vidova Gora

Najwyższy szczyt wysp adriatyckich! Znajduje się on na 788m npm. Ze szczytu rozprzestrzenia się piękny widok na całe miasteczko Bol, plażę Zlatni rat oraz wyspę Hvar. Podczas przejrzystego dnia ponoć widać nawet Włochy, jakkolwiek nam nie udało się dopatrzeć. Na samej górze znajduje się restauracja. Na szczyt Vidova Gora można dojechać samochodem. Jadąc z Bola pierwsze skrzyżowanie jest w miejscowości Gornji Humac gdzie należy skręcić w lewo (na miasta Praznice, Supetar) i trzymać się głównej drogi przez kolejne 15 km. Po lewej stronie stoi znak który poinformuje gdzie należy skręcić. Na górę można też wejść pieszo, starą kamienną ścieżką. Wyprawa zajmuje ok. 2,5h w jednym kierunku.

Pustinja Blaca

Pustelnia znajduje się pomiędzy miastami Bol i Milna. Jest to kompleks ze sobą powiązanych: domów pustelników, zabudowań gospodarczych, skał i jaskiń, które powołali do życia mnisi, którzy pod stromą skałą osiedlili się w XVI wieku. Znajdowała się tu też kaplica i szkoła dla dzieci z pobliskich osad. Do pustelni prowadzą dwie drogi: morska (statki wycieczkowe w sezonie praktycznie codziennie płyną, lub samochodem (z parkingu jest to wycieczka ponad godzinę w jedną stronę pięknym szlakiem)

Dziś Pustelnia Blaca jest opuszczona, lecz pozostały w niej liczne świadectwa działalności pustelników a nie brakuje też zabytków, dlatego też namawiamy do odwiedzenia tego miejsca.

Zmajeva Spilja

Zmajeva Spilja (Smocza jaskinia) była miejscem kultu jeszcze w czasach przedchrześcijańskich. To pomnik klasztornego życia mnichów z XV wieku. Znajduje się ona ok. 200m nad miasteczkiem Murvica (6km od Bol-a) i służyła mnichom jako siedlisko oraz świątynia. Do jaskini prowadzi stroma i wąska ścieżka, którą dojście zajmuje ok. 1,5h.